X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : 24 فروردین 1390 در ساعت 15:06 ~ چاپ مطلب
نویسنده : لیدا

عنوان : به یاد سفیر مردم جنوب!


 

به یاد سفیر مردم جنوب !  

 

... در آن سالهایی که موسیقی پاپ ایرانی در حال شکل گرفتن بود و با پیوستن به موسسه فرهنگی و هنری " دارینوش " اولین آلبوم ماندگار خود را به نام " عشق است " روانه بازار موسیقی نمود و به دنبال آن با خواندن ترانه های مشهور " ناصریا " و باز خوانی ترانه قدیمی " فاطمه بنت نبی " شهره شد و نامش بر سر زبانها افتاد .


آری این چنین بود که هنرمند جنوبی با حنجره طلایی اش خیلی زود از انتشار آلبوم نخست آلبوم های " دوستت دارم " ، " بوی شرجی " و " هوای حوا " را نیز را منتشر که با استقبال غیر قابل وصف هموطنان مواجه گردید هر چند که پس از رفتنش این بار دوستانش ترانه هایی که از او به یادگار مانده بود را در آلبومی دیگر تحت عنوان " ماندگار " منتشر ، که با اقبال عموم مواجه شد . " ناصر " موسیقی را با معنویت در آمیخته بود  و ترانه های معروف " فاطمه بنت نبی " را همراه با ریزش اشکهای بلورینش اجرا می کرد ، این را همه ی بندر ها دیده و شنیده اند .  

  هر چه تو را بیاد من بیاورد زیباست ... 

اما بازی روزگار به گونه ی دیگری رقم خورد و اجل ، به ناگاه امانش را برید و هنرمند نسل شرجی که مایه عزت سرزمین جنوب بود ، بی خبر از میان ما رفت و حالا جنوب برای او اشک ماتم می ریزد.  سخن از او فراوان است اما مجال پرداختن به آن فعلا نا ممکن !


اما هر چه بود ، " ناصریا " مظلوم از این جهان رخت بر بست و غم سنگینی بر دلها نهاد ، اما غم انگیز تر از آن ، تراژدی مرگ او بود که شاید برای همیشه در پرده ی ابهام باقی بماند ؟!


روحش شاد ، و یادش برای همیشه در خاطره ها ماندگار . 

                                                                                


                                           جعفر مرادی شهدادی

صاحب امتیاز ، مدیر مسئول و سردبیر نشریه ی آوای خلیج فارس

 

 

 

منبع : نشریه ی آوای خلیج فارس / ویژه نامه ی ناصریا / 6 دی 1389
** دوست عزیز استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد  **