X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمان ثبت : 28 خرداد 1391 در ساعت 17:50 ~ چاپ مطلب
نویسنده : لیدا

عنوان : بوستان ناصریاقسمتی از مصاحبه ی " کیانوش جهانبخش " مسئول انجمن موسیقی هرمزگان

با سایت " هرمزگانی دات نت "هرمزگانی دات نت: آقای جهانبخش به عنوان یک انتقاد از شما این موضوع را مطرح می کنم صحبتهایی شد مبنی بر نامگذاری نام یکی از خیابانهای شهر بندرعباس به نام مرحوم ناصر عبدللهی و اینکه حتی وعده ی ساخت و نصب تندیس ایشان را به خانواده و دوستدارانش دادید اما هیچکدام از این ها عملی نشد و مدت زیادی هم از این وعده ها گذشته و اینکه در راس مدیریت هم تغییرداشته ایم امیدها کمرنگ شده است  و این خود نوعی بی اعتمادی نسبت به شما و انجمن را به وجود آورده است.  به نظر همگان وعده های انجمن شتابزده و غیر قابل اجرا بوده و به شکلی احساسات خانواده و دوستداران مرحوم را جریحه دار کرده است و تاکنون هم از هیچ منبع رسمی اظهار نظری از جانب شما و مسئولین امر در این باره نشده است.


کیانوش جهانبخش: به نظر شما جان هنرمند چیست؟ جان یک هنرمند اجازه ی اجرای کنسرت و کاست دادن به آن است که در دل مردم جای بگیرد، ناصر عبدالهی در این سال های آخر به دلایل متعدد کنسرت هایش لغو می شد و یا مجوز کاستش را دیر می دادند که حتی کاست ماندگار وی پس از فوت او مجوز گرفت . که مجبور شد به بندرعباس مهاجرت کند و واقعا جانش را گرفته بودند که مجبور به این کار شد . بنده به همین مقدار توضیح بسنده می کنم چون بیشتر از این در حوزه ی خانوادش است که بخواهند در رابطه با ایشان اظهار نظر بکنند . اما اسطوره و ماندگار ماندن ناصر عبداللهی و سایه ی بزرگی که بر سر موسیقی استان و حتی کشور دارد از بین رفتنی نیست و همیشه ناصر عبداللهی خواهد ماند. در رابطه با تلاش هایی که ما مبنی بر ساخت تندیس ناصر عبداللهی و نام گذاری خیابان به نام وی انجام داده ایم باید بگویم این قضیه جدی است و دنبال شده است و بوستان لاله ( پارک لاله ) که محله ی قدیمی ناصر عبدالهی به شمار می رود تغییر نام داده است به عنوان بوستان ناصریا و بنده غیر رسمی اعلام می کنم که این اتفاق افتاده است و تنها ابلاغش به شورای شهر مانده است و بنده هم تشکر می کنم از تک تک آن عزیزانی که با تصویب این امر به جامعه ی موسیقی ما محبت کردند و تندیس ناصر نیز ان شاء الله پس از نام گذاری ساخته خواهد شد. ناصر عبداللهی شناسنامه ی فرهنگی استان است و بسیاری از مردم ایران، هرمزگان را به نام ناصر می شناسند.


هرمزگانی دات نت: مردم ایران به ویژه پایتخت نشینها و علاقه مندان به هنر این مرز و بوم از هرمزگانیها گله مند هستند و اعتقاد دارند که تاکنون نتوانسته ایم مراسم در خور شانی را برای ایشان در استانمان برگزار کنیم و این امر را نوعی قدرنشناسی تعبیر می کنند و البته ما هرمزگانیها هم تقصیر را به گردن مسئولین خود می اندازیم که کوتاهی می کنند.


کیانوش جهانبخش : عرض شود که تهرانی ها خیلی از چیزهای استان های دیگر خصوصا هرمزگان را به نام خودشان مصادره می کنند، ناصر عبداللهی را هم قصد داشتند به نام خودشان مصادره کنند اما ما چنین اجازه ای را به آنان ندادیم و نخواهیم داد وگرنه اگر می توانستند قصد داشتند ناصر عبداللهی را در همان شهر تهران دفن کنند و در واقع سالگرد ناصر عبدالهی مصادف شده است با ایام سوگواری محرم. به دنبال آن بودیم که جشنواره ی موسیقی ناصریا را هم در تقویم کشور ثبت کنیم و شرط هم گذاشتیم که زیر هجده ساله ها بیایند و شرکت بکنند که چهره و به کشور معرفی شوند. به هر حال شرایطی پیش آمد که این امر محقق نشد و قطعا در این دوره این اتفاق خواهد افتاد و بنا بر پیشنهاد تعدادی از دوستان به دنبال آن هستیم که روز تولد ناصر عبداللهی را هم به عناوین روز موسیقی استان هرمزگان معرفی کنیم که این امر نیز در دستور کار است و پیگیری خواهد شد.


با تشکر از سایت هرمزگانی دات نت** دوست عزیز استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد  **


تماس از طریق فیس بوک


https://www.facebook.com/eshghas

fan page shadet begardom :  پیج شادت بگردُم

https://www.facebook.com/shadetbegardom